دیدار شاعران پیشکسوت و جوان کشور با رهبر معظم انقلاب

دیدار شاعران کشور با مقام معظم رهبریدر شب میلاد کریم اهل بیت، حضرت امام حسن مجتبی(ع)، جمعی از شاعران پیشکسوت و جوان کشور در حضور حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، سروده‌های خود را با مضامین دینی، اخلاقی، حماسی و اجتماعی قرائت کردند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای شعر را ثروتی ملی، عظیم و پُر ثمر برای کشور دانستند و تصریح کردند: باید با ایجاد این ثروت بزرگ، روز به روز آن را افزایش داد و برای نیازهای کشور از آن استفاده بهتر و برتر کرد.

حضرت آیت الله خامنه ای به شعر پر مضمون اخلاقی و شعر نصیحت و پند سعدی، فردوسی، نظامی، سنایی، ناصرخسرو، جامی، واعظ قزوینی، صائب و بیدل در تاریخ ادبیات کشورمان که از لحاظ هنری در قله شعری قرار دارند اشاره کردند و خواستار گسترش مضمونی شعر آیینی و ارائه مضامین عالی عرفانی و معنوی در این عرصه شدند.

ایشان با اشاره به خلاءهای موجود در عرصه شعر سیاسی و انقلابی، توجه بیشتر به پیام عدالت و معنویت انقلاب اسلامی و ارائه اصیل آن را در قالب شعر مورد تأکید قرار دادند و تصریح کردند:‌ انقلاب اسلامی با ارائه حرف نو در دنیا، قدرتهای بزرگ را به چالش گرفته و در مقابل زیاده خواهی استکبار ایستاده است.

/ 0 نظر / 14 بازدید